fbpx

KOMUNIKAT ROLNICZY NATURALCROP NR 13/2020 Z DNIA 08 05 2020

W najbliższym czasie będzie wykonywany zabieg fungicydowy T2, którego celem jest ochrona (oraz odżywienie) liścia flagowego. 

Zalecenie: NaturalCrop SL 0,5-1,0l/ha

Odżywienie liścia flagowego

Jest to również bardzo dobry moment na zastosowanie nawozów dolistnych, tj. siarczan magnezu, nawóz NPK z mikroelementami czy koncentrat peptydów i L-aminokwasów NaturalCrop® SL. Zastosowane w tym momencie składniki mineralne oraz aminokwasy odżywiają liść flagowy, który w pszenicy odpowiada za wykarmienie kłosów, czyli końcowy plon. Poprawa przyswajania mikro- i makroelementów oraz zwiększenie efektywności zabiegu fungicydowego.

Oprócz tego dodanie do zbiegu 0,5-1 l/ha NaturalCrop® SL spowoduje poprawę przyswajania mikro- i makroelementów oraz zwiększenie efektywności zabiegu fungi- cydowego. Jest to możliwe dzięki zawartości aminokwasów chelatujących (Gly, Glu, His, Lys), które pozwalają na maksymalne wykorzystanie aplikowanych nawozów dolistnych i tym samym zwiększają efektywność nawożenia.

Z kolei polipeptydy zawarte w produkcie tworzą powłokę na liściu, poprawiając przyczepność i zwilżenie powierzchni liścia.

Biostymulacja

NaturalCrop® SL wspomaga również syntezę antyoksydantów, niezbędnych do neutralizacji wolnych rodników, pojawiających się w następstwie zaburzeń metabolizmu roślin np. po suszy.

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com