fbpx

Uprawa papryki w Polsce – warunki i wymagania  

Papryka ma wysokie wymagania cieplne przez co najpopularniejsza jest jej uprawa pod osłonami. Rośliny papryki mają dość wysokie wymagania co do nawożenia oraz samych warunków wzrostu. Najpopularniejsze odmiany papryki wybierane przez rolników to Muriel F1, Murano F1, Dragoney czy ostatnio coraz popularniejsza odmiana Carravagio.    

  • Papryka nie lubi zbyt ciężkich gleb – zaskorupienie gleby może doprowadzić do zatrzymania wzrostu. 
  • Papryka w tunelach źle znosi suszę, ale również niskie czy ekstremalnie wysokie temperatury.   
  • Wymagania pokarmowe papryki uprawianej pod osłonami zmieniają się wraz z upływem wegetacji. Na samym początku kluczowe składniki to te, które pomogą młodej roślinie na nowym stanowisku. Gdy rozsada papryki będzie już przyjęta, roślinę dokarmiać można nawozami zrównoważonymi (szczególnie popularne ze względu na fertygację obecną na większości plantacji). Jednak, gdy kończy się kwitnienie, warto skupić się na poprawie jakości owoców papryki – czyli przyszłego plonu.  

Jak uzyskać plony wyższej jakości na papryce tunelowej?  

Wielu rolników zadaje sobie pytanie – jak zoptymalizować nawożenie papryki pod osłonami maksymalizując plon końcowy i jednocześnie nie tracić jakości?   

Odpowiednie odżywienie zapewnia wyższy plon - w związku z tym jakie korzyści przyniesie nam nawożenia krzemem w uprawie papryki?    

  • Wzmacnianie ścian komórkowych, a dzięki temu zmniejszenie porażenia przez żerujące agrofagi – co wspomaga aktywną walkę z mini.   
  • Wydłużanie jakości pozbiorczej papryki – dzięki czemu rolnik może pozwolić sobie na dłuższe jej przechowywanie.  
  • Wspieranie procesu fotosyntezy – ponieważ silna i zdrowa roślina to pewny owoc.  

Przykładem produktu, który pomoże uzyskać wyżej wymieniony zestaw korzyści to SmartSil WP. Produkt ten jest bogatym źródłem krzemu oraz wapnia. Tak istotnych w odżywianiu roślin pierwiastkach.   

Oprócz tego świadomy rolnik chętnie sięga po rozwiązania, które mają za zadanie maksymalnie podnieść efektywność wykonywanych przez niego zabiegów. Choroby grzybowe w przypadku upraw pod osłonami stanowią spory problem ze względu na słabą wentylację nawet dużych i nowych obiektów. Z tego powodu zabiegi fungicydowe są nieuniknioną praktyką. Aby jednak były wydajne dobrze dodać do nich adiuwant.   

Jednak wybór takiego produktu także, powinien zostać podjęty odpowiedzialnie. Na rynku istnieje wiele rozwiązań, mimo to NaturalCrop SL dzięki formulacji 3w1, działając jako nawóz, biostymulator oraz adiuwant staje się niezwykle opłacalnym rozwiązaniem.   

NaturalCrop SL w swoim składzie zawiera ponad 50% L-aminokwasów, ale również azot oraz węgiel organiczny.   

Produkty działające wielokierunkowo są szczególnie ważne w przypadku, gdy rolnik liczy uważnie nakłady na produkcję, żeby osiągnąć założony efekt biznesowy.  

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com