Zbiór owoców nie oznacza, że prace w sadzie dobiegły końca. Bardzo ważnym elementem agrotechnicznym są zabiegi pozbiorcze. Wyróżniamy tu opryski dolistne oraz wapnowanie. Stosowanie nawozów posypowych jesienią nie jest rozpowszechnione w praktyce sadowniczej. Sadownicy zazwyczaj decydują się na nawozy doglebowe wiosną. Natomiast, aby uzyskać najlepsze efekty należy rozbić dawkę nawozu na termin jesienny i wiosenny. Takie podejście przynosi wiele korzyści, które umożliwiają budowanie potencjału plonotwórczego na kolejny rok.

Należy zdać sobie sprawę, że GLEBA to PIERWSZY I NAJWAŻNIEJSZY czynnik produkcji! Będące w niej korzenie
odpowiadają za stan odżywienia uprawianych rośli.

  • Zasobność gleby w składniki pokarmowe pH
  • Zawartość węgla organicznego
  • Potrzeby pokarmowe jabłoni
  • Wielkość plonu
  • Przebieg pogody w danym roku (susza, zalania, temperatura)
Rzetelna ocena stanowiska powinna być standardem, gdyż bez niej nie da się zaplanować właściwego nawożenia. Dlatego przynajmniej raz na trzy lata należy wykonać analizę gleby.
Belfrutto Complex to organiczno-mineralny, granulowany nawóz z kompleksem składników pokarmowych, kwasami humusowymi i azotem organicznym pochodzenia białkowego. Ze względu na unikalny skład świetnie wpisuje się w model dzielonej dawki – jesiennej i wiosennej. Matryca organiczna powoduje, że składniki nawozu są stopniowo uwalniane do gleby i pobierane przez korzenie. Zapewnia to optymalne odżywienie roślin w składniki pokarmowe i ogranicza ich straty. Ponadto stymuluje rozwój korzeni oraz mikroorganizmów glebowych, co skutkuje wyższą wydajnością upraw.
Zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami:
Polska centralna: tel. 695 055 945
Polska południowa: tel. 661 900 455
Copyright 2020 NaturalCrop. Wykonanie www.wieza.pl