fbpx

KOMUNIKAT ROLNICZY NATURALCROP NR 12/2020 Z DNIA 06 05 2020

Rzepak kwitnie w najlepsze. W najbliższym czasie będą wykonywane zabiegi fungicydowe i insektycydowe na opadający płatek rzepaku. Celem tych zabiegów jest zabezpieczenie roślin przed chorobami tj. zgnilizna twardzikowa, czerń krzyżowych, szara pleśń, a także przed szkodnikami łuszczynowymi tj. chowacz i pryszczarek.

Jest to również bardzo dobry moment na zastosowanie środków wpływających na poprawę jakości łuszczyn.

Zalecenie: SuperAlgae 400 SL w dawce 0,5-1 l/ha + NaturalCrop® SL w dawce 0,5-1 l/ha

SuperAlgae 400 SL reguluje gospodarkę hormonalną, która ma zasadnicze znaczenie w kierowaniu substancji odżywczych do rozwijających się łuszczyn, z kolei NaturalCrop® SL odżywia je w L-aminokwasy.

Po opadnięciu płatków w rozwijających się łuszczynach zachodzą intensywne podziały komórkowe, które decydują o ich wypełnieniu i masie 1000 nasion. SuperAlgae 400 SL wpływa na syntezę poliamin, które stymulują i przyspieszają te podziały komórkowe, co prowadzi do większej liczy komórek w rozwijających się łuszczynach. Dzięki temu są one większe, lepiej wypełnione, a nasiona cechują się lepszą jakością (więcej białka i tłuszczu). Poza tym SuperAlgae 400 SL zawiera potas wpływający na wzrost komórek, gospodarkę wodną i fotosyntezę.

Dodatek NaturalCrop® SL, oprócz odżywienia łuszczyn, ma na celu również zwiększenie efektywności zabiegów ochronnych poprzez osiągnięcie lepszego wnikania substancji aktywnej fungicydu i/lub insektycydu. Polipeptydy zawarte w NaturalCrop® SL tworzą na liściu powłokę zapobiegającą parowaniu i wysychaniu cieczy, dzięki czemu ciecz nie spływa z liścia. Według badań koncentraty aminokwasowe mogą zwiększać efektywność zabiegów insektycydowych nawet o 30%.

Obecnie w niektórych rejonach Polski występują przymrozki. Jest to kolejny argument, dla którego w tym okresie należy zastosować SuperAlgae 400 SL, ponieważ zwiększa on odporność roślin na stres temperaturowy. SuperAlgae 400 SL neutralizuje zgromadzone w komórkach wolne rodniki, co stanowi ważny element zwalczania stresu abiotycznego oraz wzmacnia rośliny na kolejne etapy rozwoju.

Odezwij się do nas! (+48) 22 522 90 80 lub office@naturalcrop.com